برترین دانشگاه های ایتالیا

  1. صفحه اصلی
  2. »
  3. ایتالیا
  4. »
  5. برترین دانشگاه های ایتالیا

دانشگاه های ایتالیا براساس موقعیت شان در سطح جهانی و بر اساس عملکرد تحقیقاتی ، رتبه بندی آنها توسط اعضای جامعه دانشگاهی در سراسر جهان و اروپا ارزیابی شدند. اینها جزو ده تا دانشگاه برتر ایتالیا بشمار می آیند.

دانشگاه بولونیا
دانشگاه بولونیا یکی از قدیمی ترین و مشهورترین دانشگاهها در اروپا بشمار می آید که دارای پنج پردیس در بولونیا، چزنا، فورلی، راونا و ریمینی است که 200 رشته تحصیلی را آموزش می دهد.

دانشگاه بولونیا رتبه 117 بین بهترین دانشگاه های جهانی، رتبه 44 بهترین دانشگاه های اروپا و رتبه 1 در بین بهترین دانشگاه های ایتالیا را دارا می باشد.

انشگاه پادوآ
دانشگاه پادوآ دانشگاه دولتی است که در سال 1222 در شهر پادوآ تاسیس شد و یکی از قدیمی ترین و معتبرترین مراکز آموزشی اروپا بشمار می رود. سال تحصیلی این دانشگاه از اکتبر آغاز می شود و تا جولای ادامه دارد.

دانشگاه پادوآ رتبه 119 بهترین دانشگاه های جهان، رتبه45 بهترین دانشگاه های اروپا و رتبه 2 بهترین دانشگاه های ایتالیا را دارا می باشد.

دانشگاه ساپینزا
دانشگاه ساپینزا رم به عنوان دانشگاه دولتی در سال 1303 تأسیس شد اما در سال 1660 با نام ساپینزا شناخته شد. طبق آخرین نظر سنجی های انجام شده از دانشجویان سراسر جهان ، این دانشگاه بعنوان یکی از برترین دانشگاههای جهان برای تجربه همزمان تحصیل و زندگی به شمار می آید . اعضای هیئت علمی و فارغ التحصیلان این دانشگاه شش جایزه نوبل را کسب کرده اند.

دانشگاه ساپینزا رم در رتبه 124 در بهترین دانشگاه های جهان ، رتبه 48 بهترین دانشگاه های اروپا و رتبه 3 در بهترین دانشگاه ایتالیا را کسب کرده است.

 

دانشگاه میلان بعنوان یکی ازبزرگترین دانشگاه دولتی و جزو بزرگترین مرکز تحقیقاتی ایتالیا و اروپا بشمار می آید که در سال 1924 تأسیس شد. پردیس اصلی دانشگاه در یک مجموعه تاریخی به نام Ca’ Granda در مرکز شهر میلان واقع شده است.

دانشگاه میلان دررتبه 169 بهترین دانشگاه های جهانی ، رتبه 66بهترین دانشگاه اروپا و رتبه 4 بهترین دانشگاه های ایتالیا را از آن خود کرده است.

دانشگاه ناپل فدریکو دوم یکی از قدیمی ترین دانشگاه های دولتی جهان بوده که در سال 1224 تأسیس شد، دانشگاه در 26 بخش سازماندهی شده است.امروزه کالج از سه بخش علوم و نوآوری، علوم زیستی و علوم اجتماعی و انسانی تشکیل شده است.

دانشگاه ناپل فدریکو دوم دارای رتبه 188 بهترین دانشگاه های جهان، رتبه77 بهترین دانشگاه های اروپا و رتبه 5 بهترین دانشگاه های ایتالیا می باشد.

 

دانشگاه پیزا از مشهورترین دانشگاه های آموزشی ایتالیا با مراکز تحقیقاتی فراوان در سال 1343 تاسیس شد .

دانشگاه پیزا رتبه 203 بهترین دانشگاه های جهانی، رتبه 84 بهترین دانشگاه های اروپا و رتبه 6 در بهترین دانشگاه های ایتالیا را دارا می باشد.

دانشگاه تورین
دانشگاه تورین (( Unito در سال 1404 تاسیس گردید که در تورین، ایتالیا واقع شده است و از شش دانشکده کشاورزی و دامپزشکی. مدیریت و اقتصاد؛ پزشکی؛ علوم طبیعی؛ حقوق، سیاست و علوم اجتماعی-اقتصادی؛ و علوم انسانی تشکیل شده است.

دانشگاه تورین در رتبه 209 جزو بهترین دانشگاه های جهان، رتبه # 87 بهترین دانشگاه های اروپا و رتبه # 7 بهترین دانشگاه های ایتالیا بشمار می آید.

دانشگاه فلورانس
دانشگاه فلورانس یکی از برترین دانشگاه های دولتی و از مراکز مهم و تاثیرگذار تحقیقات و آموزش عالی ایتالیا در فلورانس واقع شده است.

دانشگاه فلورانس در رشته های «هنر و علوم انسانی»، «مهندسی و فناوری»، « پزشکی»، «علوم طبیعی»، «علوم اجتماعی و مدیریت»، «فیزیک»، «شیمی ازجایگاه ویژه ای برخوردار است.

این دانشگاه در رتبه 240 در بهترین دانشگاه های جهانی ، رتبه 103 در بهترین دانشگاه های اروپا و رتبه 9 در بهترین ایتالیا را کسب کرده است.

دانشگاه جنوا
دانشگاه جنوا یکی از بزرگترین دانشگاه های ایتالیا در شهر جنوا و شهر متروپولیتن جنوا واقع شده است و در سال 1471 تاسیس شد. کیفیت آموزشی بالا این دانشگاه آن را در رشته های «مهندسی و فناوری»، « پزشکی»، «علوم طبیعی»، «فیزیک” متمایز ساخته است.

دانشگاه جنوا در رتبه 278 در بهترین دانشگاه های جهانی، رتبه# 119 در بهترین دانشگاه های اروپا # 10 در بهترین دانشگاه های ایتالیا را دارا می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست