وقت سفارت فرانسه

 1. صفحه اصلی
 2. »
 3. وقت سفارت
 4. »
 5. وقت سفارت فرانسه
وقت سفارت فرانسه فوری

آیا برای اخذ وقت سفارت فرانسه مصمم هستید؟ آیا قصد شما از مطالعه این مطلب این است که راحت تر برای اخذ وقت سفارت فرانسه اقدام کنید؟ پس روش صحیحی را انتخاب کرده اید، زیرا هدف الکسا ویزا از نگارش این مقاله این است که راهنمای شما در این مسیر باشد.

کارشناسان آگاه ما دائما در حال بروزرسانی دانش خود در این زمینه هستند تا بتوانند به شما کمک کنند امور مربوط به وقت سفارت فرانسه را با آرامش و آگاهی بیشتری انجام دهید.

وقت سفارت فرانسه
وقت سفارت فرانسه

مراحل اخذ وقت سفارت فرانسه

در مرحله اول لازم است شناختی در مورد هدف خود از مهاجرت به فرانسه به دست آورید. هرچه این اطلاعات دقیق تر باشد، رسیدن به خواسته های خود برایتان راحت تر می شود.

پس قبل از درخواست ویزا اطلاعات مورد نیاز را جمع آوری کنید.

فرانسه در منطقه شنگن قرار دارد و به طور کلی باید بدانید که این منطقه 26 کشور اروپایی را در بر می گیرد و فضای مشترکی برای رفت و آمد راحت و بدون دغدغه را برای افرادی که در این کشورها سکونت دارند را ایجاد نموده است.

شما می توانید برای رزرو وقت سفارت فرانسه بصورت آنلاین اقدام کنید. حتما برای این امر مهم زمانی اقدام کنید که از داشتن وقت کافی برای انجام امور مطمئن شوید. زیرا عدم زمان کافی و فشردگی شرایط نتایج مطلوبی به دنبال نخواهد داشت. توجه به میانگین زمان انتظار برای وقت سفارت فرانسه از مهم ترین مواردی است که باید بررسی کنید. زیرا باید مطمئن شوید برای ویزای اقامت طولانی مدت می توانید درخواست خود را سه ماه تا دو هفته قبل از تاریخ اعزام ارسال کنید.

همچنین برای ویزای اقامت کوتاه نیز طی 3ماه تا دو هفته تا قبل از تاریخ اعزام باید وقت سفارت فرانسه خود را رزرو کرده باشید.

در مرحله بعد خدمات کنسولی به طور کامل به بررسی درخواست‌ها و تصمیم‌گیری برای صدور ویزا می پردازند.

اخذ وقت سفارت فرانسه برای ویزای کوتاه مدت

اگر قصد دارید به منظور گردشگری، سفرهای کاری، بازدید از خانواده به فرانسه سفر کنید یا قصد شرکت در برنامه‌های آموزشی کوتاه مدت یا دوره‌های کارآموزی و کنفرانس‌های علمی فرانسه را دارید پس اخذ وقت سفارت فرانسه برای ویزای کوتاه مدت مناسب شما است.

برخی از افراد برای پیشرفت شغل و کارشان مایل هستند در جلسات کاری که معمولا کمتر از ۹۰ روز است شرکت کنند. به همین دلیل از آنجا که مدت این دوره ها و جلسات کاری کوتاه است برای ویزای کوتاه مدت فرانسه اقدام می کنند.

بازدید از خانواده با ویزای کوتاه مدت فرانسه

برای اخذ ویزای کوتاه مدت فرانسه به منظور بازدید از خانواده باید همسر شما تبعه فرانسه باشد. ضمنا مدت اقامت شما نباید بیش از 90 روز در فرانسه باشد.

مدارک مورد نیاز برای ویزای بازدید از خانواده (کوتاه مدت)

 • مدارکی دال بر اثبات وضعیت تاهل شما
 • مدارکی دال بر اثبات ملیت فرانسوی همسرتان

بازدید از خانواده با ویزای بلند مدت فرانسه

همانطور که قبلا اشاره کردیم شما برای بازدید از خانواده در فرانسه نیاز به رزرو وقت سفارت فرانسه برای اخذ ویزای کوتاه مدت خواهید داشت. به این ترتیب اجازه اقامت شما کمتر از 90 روز خواهد بود. ولی اگر قصد دارید با ویزای بلند مدت فرانسه یا بیش از 90 روز به بازدید از خانواده بپردازید باید مدارکی را آماده کنید که در ادامه به شرح آن ها می پردازیم.

مدارک مورد نیاز برای ویزای بازدید از خانواده (بلندمدت)

 • ارائه مدارکی دال بر وضعیت تاهل شما
 • ارائه مدارکی دال بر وضعیت ملیت فرانسوی همسرتان
 • ارائه مدارکی دال بر زندگی با همسر فرانسوی خود
 • ارائه مدارکی دال بر ماندن شما در فرانسه

به این ترتیب شما پس از ورود به فرانسه، ویزای طولانی مدتی که معادل مجوز اقامتتان است را دریافت خواهید کرد.

ویزای دانشجویی و اخذ وقت سفارت فرانسه

یکی از مهم ترین نکاتی که قبل از رزرو وقت سفارت فرانسه به منظور تحصیل در این کشور باید به یاد داشته باشید این است که سن شما باید بالای 18 سال باشد. برای تحصیل در این کشور شما باید در ابتدا توسط یک موسسه آموزش عالی پذیرفته شوید. لازم به ذکر است که شرایط ثبت نام با توجه به ملیت شما متفاوت است. اگر مصمم به تحصیل در این کشور هستید به هیچ عنوان زمان را از دست ندهید و برای وقت فوری سفارت فرانسه با متخصصان الکسا ویزا تماس بگیرید.

اگر دوره های آموزشی شما بیش از شش ماه طول می کشد، ویزای طولانی مدت که معادل اجازه اقامت است را دریافت می کنید اما در بدو ورود باید برای انجام اقدامات بعدی برنامه ریزی کنید.

ویزای کاری فرانسه

افرادی که از طریق شرکای خود به فرانسه دعوت می شوند متقاضی ویزای کاری فرانسه خواهند بود. به این ترتیب آن ها باید اقدامات مربوط به وقت سفارت فرانسه را در زمان مقرر انجام دهند تا بتوانند به موقع در نمایشگاه ها، سمینارها یا کنفرانس های مرتبط با فعالیت حرفه ای خود شرکت کنند.

پس با توجه به اهداف کاری شما، ویزای کوتاه مدت معتبر برای منطقه شنگن یا یک قلمرو غیر اروپایی فرانسه برای شما صادر می شود. بنابراین در طی 90 روز از فرصت حضور در این کشور بهره مند خواهید شد. هنگامی که درصدد اخذ وقت سفارت فرانسه برای برای دریافت ویزای کاری خود هستید باید مدارک مهمی را آماده کنید.

مدارک مورد نیاز برای ویزای کاری فرانسه

 • مدارکی دال بر ارتباط بین فعالیت حرفه ای و هدف از سفر شما
 • مدارکی دال بر وضعیت شخصی و حرفه ای شما

ویزای توریستی فرانسه

در این نوع ویزا اقامت بیش از 3 ماه نخواهد بود. اگر قصد دارید در جشن های یا فستیوال های خاصی در فرانسه شرکت کنید اما زمان ندارید می توانید از طریق کارشناسان ما در الکسا ویزا برای وقت سفارت فوری فرانسه اقدام کنید.

با اخذ این نوع ویزا شما کمتر از 3 ماه می توانید به امور گردشگری در این کشور بپردازید و اجازه انجام هیچ گونه فعالیت حرفه ای در طول اقامت خود به فرانسه نخواهید داشت. پس از بررسی اینکه آیا ملیت شما نیاز به ویزا دارد یا خیر، می توانید برای اخذ ویزای کوتاه مدت که شامل ویزای شنگن یا ویزای ملی است اقدام کنید.

مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی فرانسه

 • مدارکی دال بر داشتن منابع مالی کافی در طی مدت اقامت و بازگشت به کشور

سخن پایانی

از همراهی شما در این مقاله سپاسگزاریم. امیدواریم مقالاتی که برایتان آماده می کنیم مفید واقع شود و مسیر رسیدن به خواسته های شما در زمینه اخذ ویزا و وقت سفارت را هموارتر سازد. چنانچه با مطالعه این مقاله هنوز ابهامی در مورد وقت سفارت فرانسه در ذهن شما باقی مانده است، با کارشناسان ما تماس بگیرید. منتظر نظرات شما هستیم. ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست